Ptujčan.si

Domov Forumi Koalicija 2015-2018 Arheološki park Panorama Opis projekta "Panorama" Odgovori na: Opis projekta "Panorama"

#445
Samo M. Strelec
Keymaster

Vidim, da je župan v intervjuju povedal, da aktalno vodstvo mesta “stavi na Panramo”.
To se mi prima iz več razlogov:
1. Rimska zgodovina Ptuja je najbrž res veličastna. Ko jo bomo znali kot tako predstaviti, promovirati in jo tržiti, bo to to. In odločitev, da MOP stavi na to temo, se mi zdi hvalevredna.
2. Izjava župana v praksi kaže, da prioriteta mesta de facto ni gospodarstvo. Pač pa dediščina. Čeprav to tako ni zapisno v VISMOP, kjer piše, da je prioriteta gospodarstvo, sem tokrat naravnost srečen, da se v stvarnosti ne držimo tistega, kar je napisano na papirju. Nekako pač vsi vemo, čutimo, se zavedamo, da Velika Priložnost Ptuja pač to ne more biti. Pač pa da je to, kar že dolgo je: dediščina, zgodovina. Iz tega se da delati doživetja, ki bodo privabljala turiste na Ptuj in ti bodo potem prispevali tudi k gospodarstvu (prenočitvam, trošenju, gostinstvo, prevozi, druge storitvene dejavnosti … itd.)
3. Prvič sem nekako razbral, na kaj župan osebno stavi. In to se mi zdi prima.